כל מה שרציתם לדעת על אפשרויות מינוף

במאמר זה אנו נעסוק בנושא אפשרויות מינוף, נסביר מהו מינוף, מהם הסוגים השונים וגם נראה איך אפשר להגיע למינוף מקסימלי.

מינוף זהו מונח המתייחס לשימוש באשראי, בחוב או באמצעים אחרים שאינם הון עצמי כדי להגדיל את התשואה הכוללת על השקעה. ישנם חברות המגדירות את המונח מינוף כשימוש באשראי להגדלת התשואה הפוטנציאלית על השקעה.

ניתן להשתמש במינוף בדרכים רבות ולמטרות רבות ושונות. ניתן להשתמש בו לרכישת בית עם מקדמה קטנה יותר מהנדרש בדרך כלל, או שניתן להשתמש בו בשווקים הפיננסיים על ידי הלוואת כסף לקניית ניירות ערך שמניבים תשואות גבוהות יותר מאלה הזמינות מהשקעות בסיכון נמוך.

עם זאת, מינוף הוא לא תמיד דבר טוב. הוא יכול להוביל לסיכון מוגבר ולתנודתיות בתיק אם הוא לא מנוהל כראוי, מה שעלול לגרום להרס פיננסי עבור משקיעים שאינם מסוגלים להגן על עצמם מפני ההשקעות שנמצאות בסיכון. חשוב לזכור שכדי להשתמש עם אפשרויות מינוף, על המשקיע חייב להיות מוכן לקבל תשואה גדולה יותר בתמורה ליותר סיכון.

כשמדברים על השקעה ממונפת גבוהה, בדרך כלל היא השקעה שיש בה יחס גבוה יותר בין הסכום שהושקע על ידי המלווה לבין הסכום שנלווה.

סוגים של אפשרויות מינוף הקיימות בשוק

המינוף מספק למשקיע את היכולת לשלוט בכמות גדולה יותר של מניות עבור אותה השקעה ראשונית. הפרמטרים שיש לשים לב אליהם כאשר שוקלים לעשות מינוף הם שימוש בבטחונות, או בכספים שאולים, כדי להגדיל את התשואה הפוטנציאלית על השקעה.

שני סוגי אפשרויות מינוף העיקריים הם:

  • מימון המונים – הפירוש הוא שמתקבלת כמות קטנה של השקעה כדי להקים רעיון עסקי.
  • מסחר ברווחים – מסחר ברווחים, לעומת זאת, כרוך בשימוש במינוף והתשואות הפוטנציאליות גבוהות מהסיכון.

בנוסף תרצו לדעת גם על קיבולת חוב, שלמעשה זה מתייחס לכמה חוב יכול אדם או חברה להתמודד לפני שהוא הופך להיות יותר מדי. ליכולת החוב יש גם כמה קטגוריות משנה שצריך לקחת בחשבון, כולל כושר אשראי ומחיר סביר.

מהן הדרכים הטובות ביותר להגיע למינוף מקסימלי?

הדרכים הטובות ביותר כדי להשיג מינוף מקסימלי היא באמצעות האסטרטגיות הבאות:

  • יצירת מפת חשיבה של האפשרויות שלכם – ממש חברו את השוק שבחרתם לתוך מפת חשיבה.
  • סננו והבדילו בין היתרונות לחסרונות עבור כל אפשרות.
  • בחרו באפשרות הטובה ביותר שהביאה אותכם למסקנה הזו.
  • התייעצו עם ברוקר / בעלי מקצוע / משקיעים נוספים.

לסיכום, אפשרויות מינוף מאפשרות לסוחרים להגדיל את כמות הרווח המתקבל באמצעות כסף שאול, או להכפיל את ההפסדים שלהם בכסף שאול על מנת להקטין את חשיפת הסיכון הכוללת שלהם. היתרון הוא שסוחר לא צריך כל כך הרבה הון כדי לקחת את הסיכון של מינוף.

השוק המסורתי הוא אמצעי עבור אנשים לסחור במניות ובניירות ערך אחרים באמצעות מניות, אג"ח, נגזרים, אופציות וחוזים עתידיים. יש כאלו שאומרים כי כל הסוגים האלו ממונפים כי הם מאפשרים למשקיע עם סכום זעום להשקיע במשהו שיכול להיות בעל ערך עצום.

אז למעשה, אפשרויות מינוף מאפשרות לכם לבחור בין דרכי פעולה שונות. הן נותנות לכם יותר חופש וגמישות כי אתם יכולים להחליט מה אתם רוצים בכל מצב נתון.

מקווים שמאמר זה ענה לכם על כל השאלות בנושא אפשרויות מינוף, מקווים שחידשנו לכם דברים שלא ידעתם לפני בנושא ושהתוודעתם לדברים שלא ידעתם לפני כן, למאמרים נוספים בנושא ובנושאים אחרים מוזמנים לבקר באתרנו.

תפריט נגישות