למה חשוב כל כך לחתום הסכם ממון בין בני זוג לפני חתונה

הסכם ממון, המכונה גם הסכם ממון או הסכם ממון, משמש כהסכם משפטי בין בני זוג וניתן להשתמש בו לקבלת החלטות לגבי אופן הטיפול בסוגיות מסוימות במהלך הנישואין והאם הנישואין יתפרקו, לרבות באמצעות גירושין או מותו של בן זוג. אחד מבני הזוג. על ידי יצירת הסכם ממון לפני נישואין, בני זוג יכולים לעמוד בהתחייבויות הנובעות מהנישואים הקודמים, להגן על עצמאותם הכלכלית ולהסיר חלק מאי הוודאות והקונפליקטים הקשורים לגירושין אפשריים. זוגות מתקשרים בהסכם נישואין בכתב המחליף רבים מחוקי הנישואין המוגדרים מראש שהיו חלים במקרה של גירושין, כגון חוקים המסדירים חלוקת רכוש, קצבאות פרישה, חיסכון וזכות לדרוש מזונות (מזונות בן זוג) בהסכמה. תנאים המספקים ודאות ומבהירים את זכויותיהם בנישואין.

חוזי נישואין אלו יכולים להגן על בני זוג הן במהלך הנישואין והן במקרה של פרידה או גירושין

הסכם ממון, הנקרא בדרך כלל הסכם ממון, הוא הסכם כתוב שאתה ובן זוגך התקשרתם לפני שנישאתם כדין. הסכם ממון, הידוע גם בשם הסכם ממון, הוא הסכם כתוב בו בני הזוג המאורסים מצהירים על זכויותיהם וחובותיהם ביחס לנכסים וחובות זוגיים וזוגיים, ומה קורה אם נישואיהם מסתיימים בגירושים או בנישואין, מוות… מומחים מסכימים שהסכם ממון אכן יכול להיות השקעה חכמה, לא רק משום שהוא מתאר את הכספים של בני זוג, אלא גם משום שהוא יכול לסכל גירושין יקרים ושנויים במחלוקת אם הנישואים ייכשלו.

חלק מהזוגות עשויים לחשוב שהסכם ממון

הוא הסטיגמה של גירושין, אבל למעשה, זו הזדמנות מצוינת להיות על אותו קו כשאתם מתכננים את עתידכם המשותף. בעוד כמה זוגות מאוהבים עשויים להרגיש לא בנוח לדון בהסכם ממון בקשר לגירושין שלהם, אחרים עשויים להעריך את השקט הנפשי שהסכם ממון מספק. אם במקרה אתה עשיר בהרבה מבן זוגך לעתיד, הסכם ממון יכול להפיג את החששות שהעושר שלך הוא גורם בהחלטה של בן הזוג שלך להינשא לך. חתימה על חוזה נישואין גורמת לך לחשוב על המצב הכלכלי שלך ושל בן/בת הזוג באופן שאולי לא יתאפשר לנוכח פרידה רגשית וגירושים.

אחת הסיבות שאפילו אנשים עם תנאים צנועים ירצו להתקשר בהסכם

היא להחליט מראש כיצד ינוהלו הנכסים שנצברו במהלך הנישואין במקרה של גירושין או פטירת בן הזוג הראשון. אולם לאחר הנישואין, אם אחד הצדדים מאיים להתגרש כדי להתקשר בהסכם קשה ביותר, הדבר עלול לסכן את תוקף ההסכם. הסכם לאחר לידה נשאר בתוקף בבית המשפט כל עוד הצדדים מתקשרים בו מרצונם.
למידע מורחב על למה חשוב כל כך לחתום הסכם ממון בין בני זוג לפני חתונה מומלץ לגלוש לאתר notary-heskem-mamon.com

כדי לערוך הסכם ממון, כל אחד מבני הזוג יצטרך לחשוף מידע מלא על רכושו, חובותיו והכנסתו. חוזה הנישואין מאפשר לקבוע איזה רכוש נכלל בירושה המשפחתית, ומהו רכוש נפרד השייך לאחד מבני הזוג. חוזה הנישואין קובע את זכויות הקניין והקניין של כל אחד מבני הזוג במקרה של גירושין.

אז, בעוד שאף אחד לא חושב על גירושין כשהוא מתחתן, בערך מחצית מכל הנישואים באמריקה מסתיימים בהליכי גירושין. זו הסיבה שיותר ויותר זוגות בוחרים לחתום על הסכמי ממון או לאחר לידה.

נישואים ראויים להתייחסות ממגוון סיבות

במיוחד אם לאחד מבני הזוג יש יותר נכסים מהשני, לאחד או לשניהם יש השקעות, או אם אתם מתכננים להקים משפחה. חתימה על חוזה נישואין דורשת מחשבה ומחשבה – אסור לחתום עליו ברגע האחרון לפני החתונה. ללא קשר למה אתם רוצים להתקשר בהסכם ממון, אתם ובן הזוג חייבים לוודא שהם מתחשבים ומתחשבים ושהם לא נחתמים ברגע האחרון. לדברי יוהנס, הגשת הסכם ממון לפני הנישואין הופכת אותו ל"תנאי" לנישואים ומאלצת את בני הזוג לחתום עליו לא משנה מה כתוב בו.

זוגות אחרים נרתעים מלדבר על כך כאשר מתכננים את חתונתם

ובמקום זאת חותמים על הסכם לאחר לידה לאחר שהנישואים יוסמכו. לדוגמה, אם אחד הצדדים יישאר בבית לגדל ילד, בני הזוג עשויים לנהל משא ומתן על הסדרים כספיים כך שלצד הנוגע בדבר (לא לילד) תהיה תוכנית פיננסית במקרה של גירושין. ויכוחים על הסכמי ממון מאלצים זוגות לדבר על כסף ולנהל שיחות חשובות לפני החתונה.

במהלך הנישואים שלפני הנישואין

אתה ובן זוגך יכולים לתקשר את המטרות הפיננסיות שלך ולהבין כיצד נישואים ישפיעו על מטרות אלו. שנית, הסכם ממון יכול להבטיח שאתה ובן הזוג הקרוב שלך עומדים בקנה אחד עם האופן שבו אתם מתכננים להשתמש במימון במהלך הנישואין. זה פותח את הדלת לסדרת שיחות שאולי זוגות מאורסים רבים לא מנהלים, ומאפשר להגיע להסכמה כיצד לקבל החלטות פיננסיות מסוימות.

עם זאת

אם זוג בוחר לחתום על הסכם ממון לפני הנישואין, החרדה והלחץ מהגירושין יכולים להיות מופחתים מאוד. בעוד שהסכמי ממון ואחרי לידה יכולים להיות תקפים וניתנים לאכיפה בזמן הגירושין, חלק מהמומחים טוענים כי הסכם ממון הוא לרוב הפשוט מבין השניים, שכן הוא נערך לפני שבני הזוג משלבים את הנכסים. למרות זאת, עורכי דין לגירושין טוענים כי עדיף להסדיר לאחר נישואים מאשר לוותר על העסקה, במיוחד עבור זוגות שנישאו מחדש עם נכסים משמעותיים או הון גדול.

שני המסמכים גם הבהירו את הבעיות במוות של בני זוג, בעיקר ילדים נשואים. נקודות מפתח הסכמים לפני נישואין (לפני נישואין) ואחרי לידה (לאחר לידה) מציינים כיצד זוגות יחלקו נכסים כאשר הם יתגרשו.

מערכות יחסים טרום נישואין משמשות לעתים קרובות

כדי להגן על הנכסים של בני זוג עשירים, אבל הם יכולים גם להגן על עסקים משפחתיים ופונקציות חשובות אחרות. חוזי נישואין משרתים מגוון רחב של מטרות, לרבות הגנה על זכויות הקניין של שני בני הזוג, מניעת התדיינות משפטית מלחיצה במקרה של גירושין ותיאור כיצד יש להקצות נכסים במקרה של פטירת בן הזוג. באופן כללי, חוזה נישואין מאפשר לך לשלוט רבות מהזכויות והחובות המשפטיות שאתה רוכש לאחר הנישואין ולקבוע מה יקרה במקרה של גירושין או מוות.

אם יש לך או לבן זוגך לעתיד ילדים מנישואים או ממערכות יחסים קודמים

הסכם הממון עשוי לקבוע תנאים לתמיכה כספית, מתנות, זמן הורות ונושאים קשורים. אם אתם מתחתנים בשנית ולאחד מבני הזוג יש ילדים מנישואים קודמים, הסכם הממון שלכם חייב לכלול סעיף המבטיח שילדיכם יוכלו לרשת את חלקם בעיזבון שלכם במקרה של מותכם, אם לזה התכוונת. בהסכם הממון תוכל לקבוע גם כמה (אם בכלל) בן/בת הזוג יקבל בעיזבון שלך במקרה של גירושין או מוות. אם יש לכם רכוש שצברתם לפני הנישואין, תוכלו לוודא שהרכוש הנפרד הזה יישאר רכושכם הנפרד ואינו נתון לחלוקה בהליך הגירושין, חלוקת הרכוש עלולה להיות בלתי צפויה בהליכים משפטיים, והסכם הממון יכול לשמש לקבלת החלטות ספציפיות על הקצאת נכסים לאחר גירושין.

תפריט נגישות