איך עושים טיפול שורש

ייתכן ששמעת על טיפול שורש מחבר שעבר את ההליך, או שרופא השיניים שלך תיאר אותו כפתרון הטוב ביותר לשן חולה. טיפול שורש מתבצע כאשר שן משומרת נפגעה מעששת קשה, סדקים או טראומה. זה אולי נראה מפחיד, אבל זו דרך נהדרת להציל שיניים הגוססות או בסיכון גבוה לזיהום. טיפול שורש מתבצע לתיקון שיניים שהודלקו עקב מגוון סיבות, כמו סרטן שיניים, אובדן שיניים או מחלות שיניים.

לאחר טיפול שורש, השן או העטרה המשוחזרים יהיו בעלי מראה אסתטי ותפקדו כראוי. לאחר השלמת הטיפול בתעלת השורש, מונח כתר מעל השן כדי להגן על שורש התעלה וליצור חותם כדי להבטיח שלא יכנסו חיידקים נוספים.

טיפול שורש לא רק מבטל את הכאב, אלא גם מביא את השן למצב טוב. למידע נוסף על המוצרים והשירותים הטובים ביותר לטיפול בשיניים, אנא לחץ כאן.

להלן רשימה של צעדים שרופא השיניים שלך צריך לבצע אם

הוא או היא רוצים לבצע טיפול שורש קונבנציונאלי עבור השן שלך. יש לנקוט בצעדים אלה בהקדם האפשרי לאחר הביקור הראשון אצל רופא השיניים. השלב הבא בתהליך טיפולי השורש הוא ניקוי ועיצוב התרשים, ורופא השיניים חותם את תעלות השורש והחללים הנקיים.

הליך טיפולי השורש אינו מצריך חיזוק שיניים, ולכן אין צורך להוסיף כתר. לאחר מילוי התעלה, החור בשן מתמלא בחומר שהוא בדרך כלל זמני ונשאר במקומו עד שניתן להניח את הכתר על השיניים (זה בדרך כלל השלב האחרון של טיפול שורש).

טיפול שורש אינו כואב ויכול להקל על אי הנוחות ולהשיב את בריאותן ותפקודן של השיניים

זה יכול להציל שן שאחרת היה צריך להסיר אותה לחלוטין ולגרום לשן להיות שבירה יותר. טיפולי שורש יכולים להחזיר את הבריאות, התפקוד והשיניים למצבם המקורי ולהקל על הכאב.

תעלת השורש הראשונה שמבוצעת על גבי שן אינה יכולה להוביל לכך שרופא השיניים מציע לשן טיפול נוסף לאחר טיפולי השורש

אם העששת התקדמה דרך רירית החניכיים עד לשורשי התעלה, אין כל ערובה להפסקה ללא טיפול שורש. קיים גם סיכון שטיפול בשורש לא יעבוד כמו שהוא יכול אם הזיהום יתגלה בשן. במקרה של עששת, שכבר השפיעה על תעלת השורש, האפשרויות עבור רופא השיניים שלך עשויות להיות מוגבלות לטיפול שורש על השן המוכתרת, או אם לשן כבר עששת, אפשרות של רופא שיניים. השלב הראשון בטיפול שורש הוא בדיקת השן, שמבטיחה כי רופא השיניים שלך מבין את אופי הבעיה שלך ומסוגל לטפל בה בצורה יעילה.

אם רופא השיניים שלך ממליץ על מילוי או טיפול שורש

חשוב להציג תוכנית טיפול פרטנית כך שאין לך תסמינים כלל. כאשר רופא הרופאים הרופא שלך רושם טיפול שורש לשיניים הקדמיות שלך, עליך להבין היטב מה הכרוך בהליך וכיצד השיניים ייראו שונות לאחר מכן. לפני שתעבור טיפולי שורש, עליך להתבונן בשן החדשה שלך ובבריאותה.

לפני תעלת שורש

רופא השיניים הכללי או רופא האנדודונט ינקו ויאטמו את השן, יסירו וינקו את העיסה הנגועה. עם זאת, במהלך טיפול שורש, רופא השיניים יכול להסיר את כל דלקות הדופק ולהחליף או להסיר אותם בחומרי מילוי שיניים. סיבוך שכיח של טיפול שורש הוא כאשר כל אורך תעלת השורש אינו מנוקה לחלוטין, ממולא או סתום. לפני טיפול שורש, השיניים מוגנות מפני חיידקים על ידי רופא אנדופרודונט עם מילוי קבוע. מכיוון שטיפול בשורש דורש שני ביקורים, הרופא האנדודונט יכניס סידן הידרוקסיד לתעלה כדי להרוג את החיידקים.

במקום להסיר את השן כולה, רופא אנדודונט ממליץ להסיר את העיסה הנגועה עם תעלת השורש מהשן. רופא שיניים המטפל בבעיה בחלק הפנימי של השן מוציא את החניכיים הפגועות מהשיניים באמצעות טיפולי שורש, אך לא את כל השן.

כאשר העיסה נדבקה

ניתן להציל את השן רק באמצעות תעלת שורש. כאשר מנקים את משחת השיניים והשורשים כדי להסיר את החיידקים הגורמים לזיהום, הטיפול מתעכב, חומר מילוי מוחדר לשורש והשן מתה. כאשר רופא שיניים או רופא שיניים מבצע טיפולי שורש, העיסה אינה מוסרת מהשן. השן מתה או אם השן הנגועה מתה, דרושה תעלת שורש.

 

תפריט נגישות