איך משפרים את יכולת הלימוד שלנו

כשאתה בודק את ההערות שלך אחרי שנת לילה טובה, אתה משפר את היכולת לשמור יותר מידע. מניסיוני האישי, עדיף לבדוק ערב לפני השינה כדי לעבד מידע טוב יותר ערב קודם. חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של למידה ושכל אדם שומר מידע בדרכים שונות. שינה טובה היא טכניקה שיכולה לעזור לך להבין טוב יותר ולזכור מידע. הגוף שלך אומר לך שאתה עייף מכדי לישון או ללכת לישון מוקדם.

זה לוקח בערך שמונה שניות של מיקוד אינטנסיבי

כדי לעבד מידע לזיכרון שלך. אם אתה לא זוכר משהו, לעולם לא תלמד אותו, ולא תלמד כיצד לקודד אותו במוחך כי אינך מקדיש מספיק תשומת לב. חבר נתונים חדשים למידע שכבר זכור לך, בין אם זה חומר חדש או מבוסס על ידע מוקדם, באותה קלות כמו הכתובת של אדם המתגורר ברחוב שאתה כבר מכיר.

תהליך הלמידה אינו מוגבל לנושא אותו אתה לומד, אלא גם לדברים שאתה צופה בהם בחיי היומיום. אם אתה מסווג אנשים עם זיכרון טוב לטווח ארוך, אתה יכול לשמור ולאחזר מידע שצברת במשך חודשים או שנים.

על ידי לא רק שינון הרגלים טובים

אלא גם הגברת יכולת הלמידה שלנו, אנו יכולים להפוך את הלמידה ליעילה ומהנה יותר. תהליך הלמידה הוא לא רק לעבור מבחנים ולקבל ציונים טובים במבחנים, זה כל כך הרבה יותר. דאג לשלב הרגלים טובים שיעזרו לך לשפר את כישורי הלמידה שלך. הנה כמה עצות שכדאי לזכור כשאתה עובד על כישורי הלמידה שלך. זה ייקח לך דרך ארוכה כדי להבטיח שהידע שאתה צובר היום לא יאבד מחר ויישאר איתך כל עוד תרצה. הקפד לזכור את הטיפים האלה בפעם הבאה שתלמד משהו.

אם אתה רוצה ללמוד ולצמוח

עליך להשתמש בזה כדי לדחוף את גבולות הדפוסים והשגרה הנוחים שלך. זריזות למידה היא דרך חשיבה ומכלול של פרקטיקות המאפשרות למנהיגים לפתח, לגדול וליישם אסטרטגיות חדשות כדי להתכונן טוב יותר לבעיות המורכבות העומדות בפניהם בארגונים שלהם. אנשים המסוגלים ללמוד מסוגלים לשים דברים בידיים לא נכונות, נקודות מבט ורעיונות שאינם רלוונטיים עוד וללמוד דברים חדשים, על פי החוקרים. לומדים זריזים רוכשים מיומנויות חדשות במהירות ומבצעים אותם טוב יותר מעמיתים פחות זריזים. הם מחפשים משוב, מעבדים מידע במהירות ומבינים את ההנחות וההתנהגויות שלהם בעצמם. להיות מודעים למה ללמוד וכיצד ללמוד יכול לעבור דרך ארוכה להגברת תשומת הלב במקום לחלק אותה.

רוב מה שאנחנו לומדים מוסבר בדרכים הפשוטות ביותר

אך ישנם היבטים המחייבים אותך לחשוב איזה מידע אתה מקבל, כיצד הוא עובד וכיצד אתה מיישם אותו על האזורים שאתה זקוק להם. לדוגמא, בבחינות ובמבחנים הבוחנים מצפים שתשתמש במה שנלמד כדי לפתור בעיות, אך כאשר נשאלות שאלות במבחן המעוותות בכדי לשפוט את הבנתך בנושא או בבחינה, עליך לחשוב מחוץ לקופסה כדי להשיג זאת. ימין. – מחקר חדש על אופן פעולתו של המוח מראה לנו שנוכל להרחיב את מושג הכושר בדרכים שיכולות לעזור בשיפור יכולת הלמידה שלך. אתה צריך להבין טוב יותר את האופן שבו המוח שלך עובד כדי לתמוך בלמידה שלך.

למידה חשובה ושימושית לכולנו

בין אם אתם קוראים ספר לשיפור עצמי לשיפור המשחק שלכם, לומדים למבחן במכללה או עוברים קורס מקוון בכדי ללמוד משהו חדש. חשוב שנדע למקסם את הזמן שאנו מבלים בלמידה ולשפר את יכולת הלמידה הכוללת שלנו. למדתי המון בעשר השנים האחרונות וזה עזר לי לא רק ללמוד ולשמור יותר, אלא גם ללמוד יותר.

רבים מאיתנו אינם מודעים להשפעה המשמעותית שיש לבריאותנו על יכולתנו ללמוד. רובנו דוחפים את עצמנו יותר מדי, ישנים מעט מדי, אוכלים מעט מדי ומתאמנים מעט מדי.

למוח האנושי יכולת הסתגלות ושינוי מדהימים

גם בגיל מבוגר. בעזרת הגירוי הנכון המוח שלך יכול ליצור מסלולים עצביים חדשים, לשנות קשרים קיימים ולהסתגל לשינויים בדרך ולהגיב עליהם. למוח יש יכולת מדהימה לעצב את עצמו מחדש, וכך גם למידה וזיכרון. אתה יכול לנצל את הכוח הטבעי של נוירופלסטיות בכל גיל כדי לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלך, לשפר את היכולת שלך ללמוד מידע חדש ולשפר את הזיכרון שלך.

אחת האסטרטגיות היעילות ביותר לשיפור הלמידה היא הפצת תהליך הלמידה. זה מסביר מדוע זו הדרך הגרועה ביותר ללמוד וצריך לקחת לנצח כדי להתכונן לגמר.

אם תשכח משהו, תוכל ללמוד אותו שוב בפעם הבאה. הידיעה מראש מה נועד עוזרת להתמקד בקליטת מידע חדש. זה גם עוזר לך לסנן מידע על בסיס יעדים ולנפות מידע חסר תועלת כדי לגלות מה שימושי.

ביקורות יכולות להעיר הערה טובה יותר באופן שתמצאו קלות ומועילות

הערות אינן רק פעולה של התמודדות עם נתחי מידע גדולים בספר או כתיבה, אלא גם יכולות לשמש טריגר לזכר מה שקראתם. הכנת הערות יכולה לעזור לך לסכם שיחה או מאמר במילים שלך, כולל מידע חשוב שיעזור לך לזכור רעיונות.

תפריט נגישות