איך להתנייד ברומא?

עם זאת, מכיוון שהם מופעלים על ידי אותה חברת אוטובוסים וחברת מטרו, הם חלק מאותה רשת תחבורה-למעשה, קווי החשמלית רשומים יחד עם קווי האוטובוס במפת האוטובוסים של רומא. קו המטרו מתחבר לקו החשמלית המשרת את פאתי רומא, המשתרע מערבה עד Ostia Antica, מזרחה עד Giardinetti, וצפונה עד Viterbo. למטרו של רומא יש רק שני קווים עיקריים – כחול ואדום – והוא אחד הקלים ביותר לניווט ברכבת התחתית באירופה.

זוהי גם המערכת הקטנה ביותר בהשוואה לגודלה הכולל של העיר

למעשה, יש כל כך מעט מזה שאם לא תתרגלו להשתמש באוטובוסים ובמטרו, תפספסו חצי מהדברים לעשות ולראות ברומא. לרומא יש סיבה לכעוס (לעתים קרובות יותר מאשר לא), והידיעה למה לצפות תעזור בשימוש בתחבורה ציבורית ברומא אם זה לא כיף, לפחות לא רוצח חגים.

אחד הדברים החשובים ביותר שמשפיעים על הביקור שלך ברומא הוא ההחלטה כיצד לטייל. ברכב: כל הדרכים מובילות לרומא, אבל אולי לא תרצו לנסוע כשתגיעו לכאן. אני מקווה שכעת תוכל להשתמש בכלי התחבורה השונים ברומא ביתר קלות.

הדרך הטובה ביותר להיפטר מהפחד והחרדה

היא פשוט לרדת ולעלות על האוטובוס או הרכבת התחתית. מונית ברומא יכולה להיות דבר טוב כשאתה עייף, חם ורק רוצה לחזור מהר למלון או לדירה. במונית. אם הגעתם לגבול ההליכה שלכם, לא רוצים לחכות לאוטובוס, או צריכים להגיע למקום במהירות, מוניות ברומא זולות למדי בהשוואה לערים מרכזיות אחרות בעולם. אם לא נוח לך להשתמש בסוגים שונים של תחבורה ציבורית ברומא, אתה תמיד יכול להשתמש בשירות מוניות או רכב.

מוניות זמינות בקלות ברומא והן מורשות עם תעריפים קבועים עבור הסעות משדה התעופה

אסור לתפוס מונית ברומא, אז כדי להשיג מונית צריך ללכת ולחכות בתחנת המוניות או להתקשר ולהזמין מונית שתגיע לנקודת האיסוף. הדרך הגרועה ביותר להשיג רכב פרטי ברומא היא לקחת אותה כמו מונית. הפתרון הטוב ביותר הוא להסיע אותם ברחבי הפארק במקום להשתמש בהם כתחבורה לרומא.

ובכן, אתה יכול ללכת ברגל, אתה יכול לקחת את האוטובוס, אתה יכול לנסוע במטרו, אתה יכול לבחור שילוב של השלושה, או שאתה יכול לקחת מונית או להשתמש בשירות הרכב.

המטרו

היא הגרסה הרומית של מערכת המטרו כאן בארצות הברית והיא הדרך המהירה ביותר לנסוע ברומא. המטרו או רומא המטרו הם דרך מהירה וקלה להתנייד בחלקים מסוימים ברומא. התניידות ברומא לרומא יש רשת תחבורה ציבורית נרחבת המורכבת מאוטובוסים, מטרו, חשמליות וטרוליבוסים. לרומא יש רשת אוטובוסים מפותחת המאפשרת להגיע כמעט לכל מקום ברומא, כולל אזורים רבים מחוץ לרומא.

מערכת האוטובוסים ברומא נרחבת ומאפשרת להגיע כמעט לכל מקום

מערכת התחבורה של רומא מקלה על ההתניידות בעיר: גלה כיצד לקנות כרטיסים, כיצד להגיע לרומא וסביבתה אם ילדים נוסעים בחינם ועוד הרבה יותר. אבל עבור כמה אטרקציות, כמו הוותיקן, סביר להניח שתרצו להסתמך על תחבורה ציבורית, המופעלת על ידי ATAC, הכוללת אוטובוסים, חשמליות, מטרו ורשת רכבות נוסעים. צורות תחבורה אחרות הן אוטובוסים של Terravision המחברים את פיומיצ'ינו לתחנת הרכבת טרמיני ומוניות.

כשמגיעים לשדה התעופה

ישנן מספר דרכים להגיע למרכז העיר, לרוב המלונות יש שירות הסעות שצריך להזמין מראש כדי להגיע ישר הביתה. ישנם אוטובוסים לתיירים שמובילים אתכם ברחבי העיר עם מערכת הופ און הופ אוף. עם זאת, קשה לקחת את המפה הזו איתך, כך שאחת המשימות הראשונות שלך עם הגעתך לרומא היא להשיג מפת עיר המציגה את נתיבי התחבורה (נמצאים בדרך כלל בסוכני העיתונים).

כל הכרטיסים התקפים במטרו של רומא תקפים גם לתחבורה ציבורית אחרת ברומא

אוטובוסים וחשמליות, כך שקל להחליף אותם בהתאם למה שקרוב ומה הכי נוח. כמו באוטובוסים ובמטרו של רומא, תשתמשו באותו כרטיס חשמלית של רומא כמו עבור צורות אחרות של תחבורה ציבורית בעיר, אז שימו לב שייתכן שתצטרכו לשים לב לקווי החשמלית ולתחנת החשמלית. ולא להפסיק. אוטובוסים בחלקים מסוימים של העיר. אוֹטוֹבּוּס. האוטובוס ייקח אתכם לאזורים שאינם מכוסים על ידי מערכת המטרו, אך הוא איטי בהרבה מהמטרו בשל התנועה המתמדת ברומא. כפי שצוין לעיל, תצטרכו לקבל מפה של רומא עם קווי אוטובוס כשתגיעו לעיר.

בתור התחלה

במיוחד כדי לכוון את המלון והאטרקציות העיקריות של העיר, אתה יכול להשתמש במפה המדהימה הזו באתר הרשמי של ATAC, חברת התחבורה של רומא. אתה יכול גם להשתמש במפה כדי לקבוע את מיקומך, כך שתוכל גם לשמור את המקום שבו היית קודם.

להתנייד ברומא באיטליה יכול להיות קל יותר ממה שאתה חושב מבחינת גודל

שכן במרכז העיר כל מה שאתה רוצה לראות הוא למעשה די קרוב באזור מרוכז. למצוא את דרכך יכול להיות קשה, עם זאת, מכיוון שהכבישים ישנים, התחבורה הציבורית גרועה, הרכבת התחתית מוגבלת, ולמוניות יש הגבלות תנועה ואיסורי כניסה, כך שלא תמיד יוכלו להוביל אותך מדלת לדלת.

ומכיוון שרשת המטרו אינה נרחבת בשום מובן של המילה

מומלץ ללמוד את היסודות של הדרכים השונות להתנייד ברומא כדי שלא תרגישו תקועים. רומא היא עיר עצומה והאטרקציות המרכזיות שלה פזורות בכל המפה, כך שגם אם אתם מתכוונים להגיע אל רוב האטרקציות ברגל, כדאי שתכירו גם את מערכת התחבורה הציבורית של רומא. לפיכך, קווי אוטובוס, חשמלית ומטרו רומיים מצוינים לנסיעה למרחקים ארוכים.

נסיעה בקטנוע או טוסטוס פופולרית מאוד בקרב הרומאים

תיירים יכולים לקחת את הדוגמה שלהם וליהנות מהיתרונות של סוג תחבורה זה, כמו מהירות ויכולת להיתקע בפקק, תוך הימנעות מהסיכונים המרומזים הנוצרים אם הם בוחרים במקום זאת לרכוב על אופנוע (תאונות אופנוע כה נפוצות ברומא שהרכב מסוג זה זכה למוניטין כרכב מסוכן מאוד, אם כי מן הסתם יש לייחס את האשמה לכך לחזירים חסרי אחריות על הכביש).

תפריט נגישות